Antieke Satsuma Moriage theepot – Geisha met shamisen en drakenkop, Japan, ca. 1930
Antieke Satsuma Moriage theepot – Geisha met shamisen en drakenkop, Japan, ca. 1930
Deze bijzondere Japanse theepot in dragonware en volledig in Satsuma-stijl is een zeldzaam voorbeeld van handgeschilderd moriage-werk uit de jaren 1930. Het toont een geisha spelend op een shamisen, een traditioneel Japans snaarinstrument met drie snaren, omringd door rijke decoraties en vergulde accenten.
De pot is versierd in levendige kleuren met verhoogd email (moriage) en geaccentueerd in goud. Opvallend zijn de koele drakenkoppen aan de tuit en het deksel, die het geheel een krachtige en mystieke uitstraling geven.
Onderaan bevindt zich een rood Japanse makersmerk. De theepot verkeert in zeer goede staat zonder chips of scheuren, met slechts lichte verwering van het goud op de drakenkoppen.
Prijs: €75 – De zeldzaamheid, de moriage decoratie en de drakenkoppen maken dit tot een aantrekkelijk verzamelobject.
Gewicht: ca. 1,2 kg
Afmetingen:
Hoogte: ca. 19 cm (met deksel)
Breedte: ca. 12 cm
Lengte: ca. 23 cm (van handvat tot tuit)
Een zeldzame Satsuma Moriage theepot die traditie, symboliek en artistieke verfijning samenbrengt in één uniek object.
