Antieke Belgische olielamp in opalineglas met handgeschilderde flora en fauna – Lempereur & Bernard, ca. 1895
Antieke Belgische olielamp – Lempereur & Bernard, ca. 1895
Deze zeldzame antieke olielamp, vervaardigd rond 1895 door het prestigieuze Belgische huis Lempereur & Bernard (L & B Brevete), verenigt mondgeblazen opalineglas met minutieus handgeschilderde motieven. Het object belichaamt de verfijning van Belgische glas- en schilderkunst uit de fin de siècle.
De voet, met een diameter van 16,5 cm en een hoogte van 32 cm, toont een polychroom tafereel van een vogel, vlinder en sierlijke bloemen. De penseelvoering is verfijnd en de kleuren zijn opmerkelijk goed bewaard gebleven, ondanks lichte verwering aan de voet. Het blanke glas van 24 cm hoog is mondgeblazen en verkeert in perfecte staat. De totale hoogte van de lamp bedraagt 56 cm.
De brander is nog functioneel, maar vastgezet aan de ring, waardoor het object vooral als decoratief statement uitblinkt. Het geheel draagt een tastbare tijdslaag en vormt een uniek verzamelobject dat zowel esthetische als historische waarde bezit.
Prijs: €65 – Een visuele combinatie van mondgeblazen opalineglas en handgeschilderde motieven, een authentiek stuk Belgische kunstnijverheid uit de 19e eeuw.
Gewicht: ca. 1,2 kg
Afmetingen:
Hoogte: 56 cm
Diameter voet: 16,5 cm
Een lamp die niet alleen licht suggereert, maar ook een tastbare herinnering vormt aan de verfijning van Belgische glas- en schilderkunst rond 1900.
